L'Oréal, kuruluşundan bu yana saç ve cildin sırlarını daha iyi anlamak için her zaman araştırma yapmıştır. Dünyadaki güzellik ritüellerinin gözlemlenmesi ile birleşince, bu bilimsel bilgi platformu tüm yeniliklerin kaynağıdır.

Bir araştırmacı tarafından kurulan L'Oréal, gelişimini bir yüzyılı aşkın bir süredir kozmetik endüstrisinde benzersiz bir sermaye biriktiren saç ve cilt bilimsel bir bilgi platformunda kurdu. Bilimsel ilerleme bugün hala başarısının itici gücü.

Başlangıçta kimya üzerine odaklanmış olan L'Oréal'in Araştırma ve İnovasyon, yaşam bilimleri ve materyallerin çalışması için aynı heves ve titiz standartlarla ve her bir ürün kategorisinde yeniliklerin sürekli bir akışını sağlamak ve cevap vermek için biyoteknolojiler için titiz standartlarla açıldı. Bu sayede dünyanın dört bir yanından gelen erkeklerin ve kadınların ihtiyaçlarına cevap verebilir.

20 yılda 8 kat artan Araştırma ve İnovasyon ekipleri, özellikle her alanda dünyanın önde gelen uzmanlarıyla işbirliği yaparak bilimsel gelişmelerin ön planda olmayı hedeflemektedir.