ÇOK KÜLTÜRLÜ İNOVASYONLARIN HİKAYELERİ

Bu ürünler, iklime, kültürlerine ve geleneklerine bağlı olarak yerel tüketicilerin güzellik ritüelleri ve beklentilerinden esinlenerek tüm dünya çapında geliştirildi. Tüm ürünler yerel bölgelerinde başarılı oldukları gibi aynı zamanda dünya çapında da kendilerini kanıtlıyorlar.

BB CREAM (KORE)

Dermatologlar tarafından cildin gerçekliğine göre yaratılmış ve küçük kusurları gizleyen Blemish Balm Cream (BB Krem), Kore'de bir yıldız ürün haline gelmiştir. Bu yerel başarıdan esinlenerek ve cilt renkleri ile dünyadaki makyaj ve cilt renklerine dair samimi bilgilerinden yola çıkan L'Oréal'in araştırmacıları, Maybelline New York için yeni nesil BB Cream'i geliştirdi ve bir uygulama için beş avantaj sağladı. Ürünün piyasaya sürüldüğü her bölgede formülü yerel kültüre ve cilt rengine rafine bir yaklaşımla uyarlanır. Garnier, Avrupa'da BB Cream'i piyasaya sundu ve orada da birçok kadını kazandı.

 

KAVUZ ŞAMPUANI VE YAĞ (HİNDİSTAN)

Hindistan'da saç bakımı en önde gelen güzellik rutinlerinden biridir. Petrol uygulamak, Hintli kadınların saçlarını takviye etmek ve beslemek için izledikleri önemli bir adımdır. Ritüel, sıklıkla yağ uygulamasıyla başlar, bunu bir kafa derisi masajı ve şampuan izler. Garnier tarafından geliştirilen 2'inci formül Şampuan ve Saç Yağı için ilham kaynağı.

 

COLOR NATURALS (ORTA DOĞU)

Orta Doğu ülkelerinde saç boyama, özellikle evlilikler gibi önemli olaylar için çok sık rastlanan bir güzellik ritüeli. Renklendirmeden sonra saçları tedavi etmek için kına ve argan yağı kullanarak geleneksel saç renginden esinlenerek Garnier, Color Naturals formülünü uyarladı. Zeytinyağı ile zenginleştirilmiş bu renk sonrası bakım, kadınlara pratik olarak da modern, efektif, hızlı renk avantajları sunar!

BABY LIPS (ÇİN)

Çinli tüketiciler dudak balsamının dudaklarının hissi ile değil aynı zamanda görsel sonuçlarla da etkisini değerlendiriyor: lipbalm hafif ve parlatıcı olmalıdır, bu da suyun nemlendirici gücünü yansıtır. Bu gözlem, dudakları nemlendiren ve onaran Maybelline New York etiketi altındaki yumuşak renklerde ve dudak kreminin ilk satırı olan Baby Lips Pudong isimli ürünün, Çin laboratuarlarında geliştirilmesine yol açtı.

ELSÈVE TOTAL REPAIR 5 (BREZİLYA)

Brezilya'da kadınların yarısından fazlası uzun saçlı ve genelde saçları çok kıvırcık, kuru ve cansızdır. Onların ilk ihtiyacı, güneşin, nemli iklimin, sık yıkama ve düzeltmenin ve düzleştirici tedavilerin zarar verdiği saçlarını onarmaktır. L'Oréal, Brezilya kadınları tarafından tanımlanan beş sorunu çözmek için Rio'daki laboratuvarlar tarafından tasarlanmış ve formüle edilmiş saç dokusunu onarmak için eksiksiz bir çizgi olan Elsève Total Reparação'yu başlattı. Ürünün Brezilya'daki başarısı sayesinde ürün hızla Latin Amerika'ya yayılmıştır. O zamandan beri, Elsève Total Reparação 5 formülü Avrupa'da, Hindistan'da ve Güney Doğu Asya ülkelerinde başlatıldı ve burada aynı heyecanla karşılaştı.

OIL & SWEAT CONTROL (HİNDİSTAN)

Çinli erkeklerin parlak cildini gözlemleyerek, Araştırma ekiplerinin aşırı sebum ve teri absorbe etmek için elyaf ve bir mineral tozu birleştiren benzersiz bir teknoloji geliştirme fikri vardı. Bu yenilik, Garnier Erkek Terleme ve Yağ Kontrolü'nün yaratılmasına yol açtı. Hindistan'da başlatılan bu tedavi, nemli ve sıcak ülkelerde cilt bakımına yönelik yerel tüketici taleplerini karşılar. Garnier Erkek Terleme ve Yağ Kontrolü aşırı sebum ve teri emme yeteneğine sahip bir cilt aydınlatma kremi sunar. Bu büyük yenilik, Güney Doğu Asya, Avrupa ve Latin Amerika'da yaşayan tüketicilere hızla adapte olabilir.