Performans ve yenilik, yönetim, etik ve sürdürülebilir gelişim, finansal ve kurumsal iletişim… L’Oréal’in 2001 yılından beri aldığı ödüller yaptığı yeniliklerin ve her alanda gelişiminin bir göstergesidir.

1.      Kurumsal ve Finansal İletişim

- L’Oréal Etik Enstitüsü tarafından dünyanın en etik şirketlerinden biri seçildi.

L’Oréal 7 Mart’ta etik çalışmalarında dünya lideri olan Etik Enstitüsü tarafından 2016 yılının en etik şirketlerinden biri olarak seçildiğini açıkladı. Etik şirketler yorulmadan kurumsal kişiliklerini geliştirirken geleceklerini de şekillendiriyor. L’Oréal için yedinci kez lider etik şirketlerden biri olarak seçilmek büyük bir onurdur.

- L’Oréal 2014 yılında Uzun Dönem Performans ödülünü aldı.

Boursorama ve Morningstar tarafından düzenlenen 3. Yatırımcı Ödülleri’nde L’Oréal Uzun Dönem Performans ödülünün sahibi oldu. Bireysel ve profesyonel yatırımcıların kullandığı 25.000 oy bu törende kazananları belirledi.

2.      Etik, Sürdürülebilir Gelişim ve Çeşitlilik

- L’Oréal Karbon Saydamlık Projesi kapsamında iklim değişikliği ile savaşan lider şirketlerden biri olarak seçildi.

Üst üste üçüncü yılında da L’Oréal iklim değişikliği ile savaşta lider olan şirketseçildi.

- L’Oréal performans açısından en başarılı 120 şirketten biri seçildi.

L’Oréal 2012 yılından beri listesinin içinde olduğu Euronext Vigeo Europe 120 listesine yine dahil oldu ve çevresel, sosyal ve yönetim performansı bakımından başarı bulundu.

3.      Yönetim

-Universum araştırmasına göre L’Oréal Avrupa’da en iyi 2. işveren seçildi.

 Avrupa’daki öğrencilerin katıldığı bir araştırma yapan Universum L’Oréal’in en beğenilen işverenler sıralamasında 2. Olduğunu açıkladı.

-Reveal by L’Oréal

L’Oréal’in iş hayatı oyunu ‘’Reveal by L’Oréal’’ 2011 Top Com d’Or töreninde ödül aldı.

4.      Performans ve Yenilik

-2011 Extel Ödülleri’nde 2 ödülün sahibi olduk.

Extel Ödülleri’nde Mali İşler Başkanı ödülünü L’Oréal finans direktörü Christian Mulliez alırken L’Oréal Finans İletişimi takımı da en iyi Yatırımcı İlişkileri Takımı ödülünü aldı.

- L’Oréal en iyi 3 şirketten biri seçildi.

L’Oréal Fransız dergisi Challenges’ın 3.783 nitelikli insana sorarak hazırladığı araştırmada en iyi şirketlerden biri olarak seçildi.