‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik’ L'Oréal ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile genç kadınlara istihdam olanağı sağlayan meslek edindirme programıdır.

Yüz yılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark yaratan çalışmalara imza atan L’Oréal, hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalarla kadınların güçlenmesine yönelik projeler geliştiriyor. Bu kapsamda L’Oréal Türkiye kadınların daha güzel bir yaşama sahip olması için ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik’ Güzellik Uzmanlığı Meslek Programını geliştirerek kadın istihdamını destekliyor.

Bir sosyal sorumluluk ve eğitim programı olan ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik’ Güzellik Uzmanlığı Meslek Programı ile genç kadınların; yoğun talep gören güzellik sektöründe meslek sahibi olmaları, bireysel ekonomik özgürlüklerini kazanarak ülke ekonomisine katkı sağlamaları ve aynı zamanda güzellik sektörüne kalifiye insan kaynağı yetiştirilmesi hedefleniyor.

L’Oréal Türkiye’nin, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ile yürütülen ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Güzellik’ Güzellik Uzmanlığı Meslek Programı kapsamında; sosyal-ekonomik nedenlerle öğrenimini sürdürememiş ve bir meslek edinme imkanı bulamamış genç kadınlara yönelik Ücretsiz ‘Güzellik Uzmanlığı Meslek Eğitimi’ veriliyor. Katılımcılar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Güzellik Uzmanlığı Sertifikası ile  meslek edinme şansı yakalıyor.