BİLİM KADINLARI İÇİN PROGRAMI 2018 YILI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR !

2018 "Bilim Kadınları İçin Programı" burs başvurusu için tıklayınız: http://bit.ly/2BP2o7S Son Başvuru Tarihi:15 Şubat 2018

L’ORÉAL’in “Dünyanın bilime, bilimin kadınlara ihtiyacı var” felsefesinden yola çıkarak UNESCO işbirliği ile hayata geçirilen “Bilim Kadınları İçin” burs programı dünya genelinde bilime ve kadına adanmış bir sosyal sorumluluk programıdır.

Başarılı bilim kadınlarını ödüllendiren bu programın amacı bilimdeki cinsiyet eşitsizliğini gidermek, kadınların bilime katılımını teşvik etmek ve genç nesillere ilham verecek rol modeller yaratmaktır.

Küresel programda her yıl her kıtadan, bilimin her konusu ve her seviyesinde kendini bilime adamış olağanüstü 5 kadın desteklenmektedir. Ulusal programda ise Türkiye her yıl, 40 yaşın altında, inovatif, uygulanabilir ve katma değeri yüksek projelere imza atan 6 başarılı bilim kadınının her birini 50.000 TL burs ile desteklemektedir. Kazanan 6 bursiyerden en yüksek puanı alan bursiyer uluslararası yükselen yetenekler programına aday olmaya hak kazanır.

Rakamlarla Bilim Kadınları İçin Programı:
• Program ile 19 yılda 115 ülkeden 2.800’ün üzerinde bilim kadınına ulaşılmıştır.
• Global programda ikisi sonrasında Nobel Ödülü kazanan 87 kadın bilimde üstün başarı ödülü almıştır.
• Ulusal programda 15 yılda 88 genç bilim kadınını destekleyen Türkiye, programa en fazla bursiyer kazandıran ilk 5 ülke arasındadır.
• Uluslararası “Yükselen Yetenekler” programına 2016 yılında Tükiye'den 1 bilim kadını hak kazanmıştır.

L’Oréal Vakfı, bilim kadınlarına adanmış ilk çevrimiçi site olan DiscovHER'ü 2014 yılında hayata geçirmiştir. www.discov-her.com