L’Oréal Türkiye Engelli Ödülleri Girişimi

2014 Engelli Ödülleri Girişimi’nin bir parçası olarak, L’Oréal Türkiye AYDER(Alternatif Yaşam Derneği) Üretken bireyler olarak  toplumun her bir parçasını tam ve eşit katılım için cesaretlendirerek sürdürülebilir kalkınmayı amaçlayan «engelsiz yaşam çözümleri»  bir Sivil Toplum Kuruluşu) ile bir işbirliği gerçekleştirdi.

 

AYDER engelli insanların toplumda olmaları gereken yer ile oldukları yer arasındaki uçuruma dikkat çekiyor. Bu uçurumu kapatmak amacı ile, ciddi ve kesin çözümler üreten, bu çözümlere başvuran  ve engelli bireylerin temel, yasal ve insani yaşam haklarının özgür ve eşit kullanımının yolunu açan Düşler Akademisi projesini hayata geçiriyor. Bu proje kapsamında engelli bireyler bir zanaat sahibi olmaları için Düşler Akademisi Programı’nda ücretsiz olarak eğitiliyor.

 

L’Oréal Türkiye çalışanları, engelli üyeler ile birlikte kekler ve kurabiyeler hazırladıkları Düşler Akademisi Mutfak Çalışmalarında yer aldılar. Yine engelli üyeler hazırlanan kurabiyeler L’Oréal Türkiye merkez binasında sattılar ve satmaya da devam edecekler. Elde edilen gelir Ayder’e bağışlanıyor. Bu aktivite, Ayder ile sürdürülebilir bir işbirliği için tüm yıl boyu devam edecek pek çok farklı aktivitenin başlangıcı niteliğinde.

 

L’Oréal Türkiye çalışanları hem çok eğlendiler hem de hayalleri gerçekleştirmenin bir parçası olmaktan büyük bir haz duydular. Katılan herkese tekrar çok teşekkürler!