L’Oréal’den yeni bir stratejik atak : Amerika’nın en hızlı büyüyen profesyonel markalarından NYX Cosmetics’i satın alıyor.

Genel merkezi Los Angeles’ta olan NYX makyaj markası 1999 yılında girişimci Toni Ko tarafından  uygun fiyatlı, kaliteli ve trendlere öncülük edecek profesyonel bir makyaj markası yaratma vizyonu ile doğdu. 

Gücünü köklerindeki profesyonel makyaj uzmanlığından alan, odaklı pazarlama stratejisi ve sosyal medya ile desteklenen NYX kısa zamanda Amerika’nın en hızlı büyüyen renkli kozmetik markalarından biri haline geldi.

2013 yılında, NYX, 72 milyon $ ciro ve +%46%’lık bir büyüme açıkladı. Mayıs 2013-Mayıs 2014 arasında ise %57’lik rekor bir büyüme ile satışları 93 milyon $’a ulaştı. NYX ürün gamında günlük kullanıma uygun trend ürün ve renklerin yanı sıra, özel günler için makyaj  ürünleri ve hali hazırda kült haline  gelmiş The Curve Eyeliner, Butter dudak parlatıcısı gibi starlar da bulunuyor. Marka şu an profesyonel güzellik merkezlerinde, kozmetik mağazalarında, internet üzerinden ve NYX mağazalarında satışa sunuluyor.

NYX Cosmetics, L’Oréal Tüketici Ürünleri Bölümü’nün bir parçası olarak, Los Angeles’taki genel merkezinde şu anki yönetim ekibi ile faaliyet göstermeye devam edecek. Böylece Maybelline New York, Kiehl’s, Essie, Urban Decay ve Clarisonic gibi markalardan sonra L’Oréal’in Amerika’daki stratejik marka satın almalarına bir yenisi daha eklenmiş oldu.  

L’Oréal  Amerika genel müdürü  Frédéric Rozé NYX’i “Sosyal medya, dijital pazarlama ve çok kanallı dağıtımı harmanlayarak çok iyi bir iş çıkarmış dinamik bir marka” olarak tanımlıyor ve “Hem L’Oréal hem NYX yeniliğe olan tutkuyu ve makyaj pazarının vazgeçilmezliğine ve gücüne olan inancı paylaşıyorlar” diyor.

Markanın kurucusu ve başkanı Toni Ko “NYX ile son 10 yılda inanılmaz bir büyüme gerçekleştirdik. L’Oréal’in, markanın kimliğine ve misyonuna sadık kalacağına inancım tam. Ortak vaadimiz sınıfındaki en iyi ürünleri yaratmak ve NYX tüketicilerine L’Oréal’in üstün pazarlama, dağıtım ve araştırma-geliştirme kaynaklarından yararlanma imkânı sağlamak.” diye ekliyor.