Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine girişimcilik dersi desteği L’Oréal Türkiye’den

·        L’Oréal Türkiye, ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde öğrencilere yönelik ‘Girişimcilik Dersi’ programına destek verdi.

·        Program ile öğrencilerin girişimcilik konusundaki bilgi ve yetkinliklerinin geliştirilmesi hedeflenirken, akademi ve özel sektöre dair en güncel uygulamalar öğrencilere aktarılacak.    

Yüzyılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark yaratan çalışmalara imza atan L’Oréal, hayata geçirdiği işbirlikleri ile çalışmalarını zenginleştirerek sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye’nin öncü üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi ile anlaşma gerçekleştiren L’Oréal Türkiye üniversite öğrencilerine yönelik ‘Girişimcilik Dersi’ programına destek verdi.

Program kapsamında dersi alan öğrencilerin; yönetimsel karar alma süreçleri ve bu bağlamdaki kritik faktörleri analiz etme yeteneklerinin geliştirilmesi, yönetimsel sorunlara yönelik farklı bakış açıları kazanmaları ve yenilikçi, uygulanabilir çözümler üretmelerinin geliştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor.

İş ve akademi dünyası temsilcilerinin tecrübelerini beraber aktarabilecekleri bir platform sunan ders kapsamında ayrıca L’Oréal Türkiye yöneticileri de iş dünyasına dair birikimlerini Satış, Pazarlama, Finans ve Operasyon derslerinde öğrencilerle paylaşacak.          

“Gençleri ve girişimciliği desteklemekten gurur duyuyoruz”

L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Karacan girişimcilik konusunun L’Oréal’in ana değerleri arasında yer aldığını belirterek kendi şirketlerinin de girişimci bir kimyager tarafından kurulduğunun altını çizdi. Karacan sözlerine şöyle devam etti; “L’Oréal Türkiye olarak gençlerimize, her birinin taşıdığı cevhere inanan ve yeteneğe tutku derecesinde bağlı bir kurumuz. Gençlere yapılan yatırımların, ülkemizin parlak yarınları için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Gençlerimize güvenen, sorumluluk veren yenilikçi fikirleri ve şirket içi girişimciliği destekleyen bir kurum kültürüne sahibiz. Son olarak tamamı ‘Y’ kuşağından oluşan öğrenci ve çalışanların görüşleriyle seçilen “Universum 2014” araştırmasında sektörümüzde dünyanın en ideal 2. işveren markası seçildik. Gençlerin bu övgü ve tercihinde sahip olduğumuz bu özellikler büyük önem taşıyor. Bugün ise bu yöndeki çalışmalarımızı zenginleştiriyor, Boğaziçi Üniversitesi gibi ülkemizin güzide eğitim kurumlarından birisi işbirliğinde girişimcilik dersine katkı sağlıyoruz. Özel sektör ve akademi dünyası işbirlikleri öğrencilerimizin sürdürülebilir gelişiminde kritik öneme sahip. Girişimcilik dersi ile geleceğin profesyonellerine destek olmanın yanı sıra; girişimciliğin özendirilmesine, gençlerin yenilikçi düşüncelerinin desteklenmesine katkıda bulunuyoruz. İşbirliğinin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

L’Oréal Türkiye hakkında

Dünyanın 1 numaralı güzellik şirketi L’Oréal Grubu bünyesinde 1980'li yıllardan bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren L’Oréal Türkiye,  kadın ve erkeklerin tüm güzellik ihtiyaçlarını karşılayan  ürünler sunuyor. L’Oréal’in küresel büyüme için belirlediği ‘bir milyar yeni müşteri’ hedefine en çok katkıyı sağlayan ülkeler arasında yer alan ve kendi bölgesi olan Doğu Avrupa’da stratejik bir konuma sahip L’Oréal Türkiye, faaliyet alanlarında pazarın genel büyümesinin üzerinde bir performans gösteriyor.Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Herkes için güzellik' misyonunu sahiplenen L'Oréal Türkiye, globaldeki asırlık bilgi ve deneyimini “Tüketici Ürünleri”, “Lüks Ürünler”, “Profesyonel Ürünler” ve “Aktif Kozmetik” bölümleri ile tek bir çatı altında sunuyor. Türkiye'de bulunan 21 markası ve 1 fabrikasıyla yerel markalara da yatırım yaparak sektöre ve ekonomiye daha fazla değer katıyor. L'Oréal Türkiye tutku, yenilikçilik, girişimcilik, açık fikirlilik, mükemmeliyet arayışı ve sorumluluk bilincinden oluşan değerleri ve güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla Türkiye’de de herkes için güzellik demeye devam ediyor.

www.loreal.com.tr/www.facebook.com/LorealTurkey  / twitter.com/lorealturkey

Bilgi için:

Bersay İletişim Danışmanlığı / 0212 337 51 00

Olcay Nacar / Tel: 0212 337 51 86 / GSM: 0553 607 45 01 / olcay.nacar@bersay.com.tr

Gizem Ülgür / Tel: 0212 337 52 60 / GSM: 0554 829 23 48 / gizem.ulgur@bersay.com.tr