L'Oréal Kurumsal Sürdürülebilirlik Alanında Liderliğini Perçinledi

L’Oréal, uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluş CDP (Carbon Disclosure Project) tarafından üst üste 4. kez kurumsal sürdürülebilirlik alanında dünyanın lider şirketlerinden biri seçildi. L’Oréal, CDP’nin “İklim Değişikliği, Su Güvenliği ve Orman” olmak üzere çevreyle ilgili yayınladığı üç farklı programda da A puanı aldı. Değerlendirmeye giren 8 bin 400 şirket arasında L’Oréal, CDP’nin her 3 programında da A puanı alan 6 şirketten biri oldu ve 4 yıl üst üste 3 A puanı alan dünyadaki ilk ve tek şirket olmayı başardı.

L’Oréal’in bu başarısında, 2019 yılında karbon emisyonlarını azaltmaya, ormanların tahrip edilmesiyle mücadeleye ve su kaynaklarının korunmasına yönelik çalışmaları ile yeni ve sürdürülebilir ekonomi alanındaki liderliği rol oynadı.

L'Oréal Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jean-Paul Agon, “Üst üste 4 yıl boyunca 3 CDP programında da A puanı alan tek şirket olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Uzun yıllardır, daha sorumlu ve sürdürülebilir bir iş modelini benimsiyoruz. Elde ettiğimiz başarı, 2013’te duyurduğumuz ‘Güzelliği Herkesle Paylaşmak’ isimli sürdürülebilir kalkınma programımız kapsamında belirlediğimiz iddialı hedeflerin sonucudur. Bilim insanlarının beklentileri ve gezegenimizin ihtiyaçları doğrultusunda çaba sarf etmeye ve çevresel etkileri azaltmaya devam edeceğiz. Vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan çevresel uygulamalar, aynı zamanda L'Oréal’in uzun vadeli başarısının da ayrılmaz bir parçası” dedi.

CDP CEO'su Paul Simpson, “Bu yıl CDP’nin A listesine giren tüm şirketleri tebrik ediyorum. İş dünyasına yönelik çevresel riskler her geçen gün daha da büyüyor. Özel sektör bu noktada hayati bir rol oynuyor. A listesine giren şirketler, kurumsal sürdürülebilirlikte sektöre öncülük ediyor, çevresel risklerle mücadele ediyor ve yarının ekonomisinde kendilerini geliştirmeye hazırlanıyor” dedi.