L'ORÉAL’E CİNSİYET ÇEŞİTLİLİĞİ BÜYÜK ÖDÜLÜ

Dünya kozmetik devi L’Oréal, sektöründeki öncü vizyonu, topluma olan duyarlı bakış açısı ve eşitlikçi istihdam politikasıyla önemli ödüllere layık görülmeye devam ediyor. Ethics & Boards Observatory ve Institut du Capitalisme Responsable (Sorumlu Kapitalizm Enstitüsü) tarafından Toplumsal Cinsiyet Çeşitliliği Büyük Ödülüne layık görülen L’Oréal,  Tüketim Malları ve Hizmetleri kategorisinde de Cinsiyet Çeşitlilik Ödülü’nin sahibi oldu.

100 yılı aşkın süredir sektöre hizmet veren kozmetik devi L'Oréal, Ethics & Boards Observatory ve Institut du Capitalisme Responsable (Sorumlu Kapitalizm Enstitüsü) tarafından Toplumsal Cinsiyet Çeşitliliği Büyük Ödülüne ve Tüketim Malları ve Hizmetleri kategorisinde de Cinsiyet Çeşitlilik Ödülü’ne layık görüldü.

L'Oréal Grubu, tüm dünyada sürdürdüğü istihdam politikası gereği işyerinde cinsiyet eşitliğine ilişkin devam eden bir kararlılığa ve eşit iş sınıflandırmalarını sağlamayı sürdürüyor. Grup 2007 yılından bu yana ücretlendirme aralığını analiz etmek için Fransa ulusal enstitüsü (INED) ile birlikte çalışıyor. L'Oréal Grubu'nda çalışan kadınlar, dünya genelindeki 89.331 çalışanının % 70'ini, Grup İcra Komitesinin % 33.3'ünü ve Yönetim Kurulu'nun % 46'sını (15 üyeden 7'si) temsil ediyor. İşyerindeki cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla L'Oréal, 30 ülkede hem GEEIS (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Avrupa ve Uluslararası Standart) hem de EDGE (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Global İş Sertifikasyon Standardı) sertifikalarının da sahibi olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan L'Oréal Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jean-Paul Agon "Toplumsal cinsiyet çeşitliliği, yaratıcılığın, inovasyonun ve performansın kaynağı olduğu için topluluğumuz için stratejik bir önceliktir.Bu iki ödül, L'Oréal'in şirketin her kademesinde erkeklerle kadınlar arasındaki eşitlik konusundaki uzun süredir devam eden taahhüdünü kabul ediyor. Şirketimizde ve toplumumuzda toplumsal cinsiyet çeşitliliğini geliştirme çabalarımızı daha da hızlandırmamızı teşvik ediyorlar " dedi.

L’Oréal Türkiye Hakkında

Dünyanın 1 numaralı güzellik şirketi L’Oréal Grubu bünyesinde 1980'li yıllardan bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren L’Oréal Türkiye, kadın ve erkeklerin tüm güzellik ihtiyaçlarını karşılayan  ürünler sunuyor. L’Oréal’in küresel büyüme için belirlediği ‘bir milyar yeni müşteri’ hedefine en çok katkıyı sağlayan ülkeler arasında yer alan ve kendi bölgesi olan Doğu Avrupa’da stratejik bir konuma sahip L’Oréal Türkiye, faaliyet alanlarında pazarın genel büyümesinin üzerinde bir performans gösteriyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Herkes için güzellik' misyonunu sahiplenen L'Oréal Türkiye, globaldeki asırlık bilgi ve deneyimini “Tüketici Ürünleri”, “Lüks Ürünler”, “Profesyonel Ürünler” ve “Aktif Kozmetik” bölümleri ile tek bir çatı altında sunuyor. Türkiye'de bulunan 22 markası ve 1 fabrikasıyla yerel markalara da yatırım yaparak sektöre ve ekonomiye daha fazla değer katıyor. L'Oréal Türkiye tutku, yenilikçilik, girişimcilik, açık fikirlilik, mükemmeliyet arayışı ve sorumluluk bilincinden oluşan değerleri ve güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla Türkiye’de de herkes için güzellik demeye devam ediyor.