Dünyanın güzellik lideri L'Oréal, 140 ülkede bulunuyor. Ekip üyelerimizin yaşadığı ve çalıştığı toplumlarla ilgili Çeşitlilik girişimlerini uyguluyor, dünyanın her yerinde gitgide daha da kapsayıcı hale geliyoruz.

CİNSİYET

Fransa: L'Oréal, genç kızlara mentorluk yoluyla olumlu bir sosyal ve ekonomik etki yaratmak için Capital Filles ile ortaklık yaptı. Kadın L'Oréal çalışan gönüllüleri, rehberlik, rol modelleme ve kariyer rehberliği sağlamak için lise öğrencisi kızlarla eşleştirildi.

Hindistan: 2017'den beri, L'Oréal Hindistan’ın Little Steps programı, bebek bekleyen veya ebeveynlik planlaması yapan çalışanlara hamilelik desteği sağlamaktadır. United HealthCare “CareNine” ile ortak yürütülen ve kişiye özel düzenlenebilen destek programı, yaşam koçu, jinekolog, diyetisyen, spor uzmanı ve vaka koordinatörü ile gerçekleşen danışmanlıkları içermektedir.

ENGELLİLİK

Pakistan: L'Oréal Pakistan’ın Naya Aghaaz programı, daha az ayrıcalıklı geçmişe sahip engelli kadınlar için güzellik bakımına dayalı iş becerileri eğitimi veriyor. Bu eğitim programı sayesinde kadınlar istihdama erişebilmekte ve daha güçlü yaşamlar sürdürmektedirler.

İngiltere: L'Oréal İngiltere ve İrlanda’nın #BeatTheStigma girişimi, bu sorunları tartışırken ortaya çıkan korku ve sessizlik kültürünü ortadan kaldırmak için işyerinde ruh sağlığı konusunda farkındalık yaratmaktadır. Stigmayı  yenmek için, Mental Health Think Tank programını başlatarak farkındalık atölyeleri geliştirmekte ve çalışanları Akıl Sağlığı İlk Yardımcıları olmaları için eğitmektedirler.

Cinsiyet / Sosyo Ekonomik ve Çok Kültürlü Kökenler

Portekiz: Girl Move Vakfı ile ortak olarak çalışan L'Oréal Portekiz, Mozambik'teki genç kadınların liderlik, işletme ve girişimcilik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için 1 aylık staj sağlamaktadır. Program, sırasıyla, mentorların ve ekiplerinin entegrasyon, yetenek geliştirme ve çeşitlilik ve kapsayıcılık becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

Sosyal, Ekonomik ve Çok Kültürlü Kökenler

Brezilya: L'Oréal, bir mentorluk programı aracılığıyla sosyal girişimlerin gelişimini desteklemektedir.  L’Oréal çalışanlarından oluşan çok fonksiyonlu gönüllü bir grup, iş modellerini ve stratejik iş planlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için sosyal girişimcilerle el ele çalışmaktadır.

Almanya: L'Oréal Almanya'nın INTERNgration projesi, L'Oréal'de 6 ay süren staj programı aracılığıyla genç mültecileri işgücüne dahil etmektedir. Proje, hükümet yetkilileri, diğer şirketler ile Almanya'daki mültecilerle çalışan derneklerin ortak çalışması ile yürütülmektedir. 2017’deki kuruluşundan bu yana, L'Oréal Almanya ekipleri 10 mülteciyi programa dahil etmiştir.

LGBTI+

Meksika: L'Oréal Meksika, LGBTı çalışanları için FREE TO BE projesi ile güvenli bir alan ve olumlu bir çalışma ortamı yaratmaktadır. Bugüne kadar bir LGBTI çalışan kaynak grubu oluşturmuş, LGBTI+ bireylerin dahil edilmesi için bir iş koalisyonuna katılmış ve Onur Yürüyüşü'nde yer almıştır.

ABD: L'Oréal, çalışanların katılımını artırmak, iş sonuçlarına katkıda bulunmak ve az temsil edilen topluluklara destek vermek için çalışan kaynakları gruplarından yararlanır. LGBTQI çalışan kaynak grubu OUT @ L'Oréal, 2017'de başlatıldı. Bu çabalar, “LGBTQ çalışanları için Çalışılacak En İyi Yer” seçilmesiyle sonuçlandı ve İnsan Hakları Kampanyası Kurumsal Sermaye Endeksi'nde 100 aldı.