L’Oréal’de İNSAN ÖNEMLİDİR

     • Üst Yönetimde Daha Fazla Kadın
L'Oréal uzun zamandır cinsiyet eşitliği konusunda lider konumundadır. Dünya genelinde, 2018'den beri kadınlar işgücümüzün %69'unu, yönetim komitesi üyelerimizin %47'ini, İcra Kurulu üyelerimizin %31'ünü ve kilit pozisyonlarımızın %54'ünü oluşturmaktadır.

29 ülkede EDGE (Cinsiyet Eşitliği için Ekonomik Temettü) ve GEEIS (Cinsiyet Eşitliği Avrupa ve Uluslararası Standartları) tarafından sertifikalandırılmıştır. Bu iki bağımsız kuruluş, mevcut personeli ve işe alım prosedürlerini titiz ve derinlemesine bir denetime tabi tutar. Biz de onların zorlu eşitlik standartlarını yerine getirebiliyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ve halka açık olarak listelenen 3,000 şirketi cinsiyet eşitliği alanında sıralayan ilk global veritabanı olan Equileap, 2018'de Avrupa'daki cinsiyet eşitliği konusunda en başarılı şirket olarak L'Oréal'i seçmiştir. Diğer seçkinliklerin yanı sıra Birleşmiş Milletler, L'Oréal'e Cinsiyet Eşitliği alanında CEO  Liderlik Ödülünü vermiştir. L'Oréal Grubu cinsiyet eşitliği konusunda güçlü taahhütlerde bulunan şirketleri vurgulayan Bloomberg 2018 Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne de dahil edilmiştir.

    • Her Kültürden ve Geçmişten İnsanı Memnuniyet ile Karşılama

Küresel bir girişim olarak L'Oréal, doğası gereği çok kültürlüdür. Her kökenden ve her kıtadan insanlara güzellik ürünleri sunduğumuz için, şirketimizdeki çeşitlilik sadece adil değil aynı zamanda iyi bir iştir.

Ekip üyelerinin kendileri çok çeşitli etnik ve sosyal gruplardan geldiklerinden dolayı, uluslararası pazar için ürün tasarımı ve pazarlaması daha iyi yapılır. Ayrıca araştırmalar, takım  ne kadar çeşitli olursa verilen kararların da o kadar etkili olduğunu kanıtladı: Bakış açısı çeşitliliği arttıkça başarı şansı da artar. Her gün bunun kanıtlarına tanık olmaktayız.

L'Oréal, 2004 yılında Fransa'daki ilk Çeşitlilik Tüzüğü'nün kurucu üyesiydi. O zamandan beri 15 ülkede benzer tüzükler oluşturulup imzalanmasına yardımcı olduk. 2018 yılında, Thomson Reuters tarafından, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık alanında 5,000'den fazla şirketin yer aldığı listede dünya çapında  ilk 10 içerisinde geçerliliğimiz kabul edildi.

    • Engelli İnsanlara Olanak Sağlamak

Engelli insanlar eşsiz deneyimler ve fikirler ortaya çıkarırlar. Her çeşitlilikte olduğu gibi, farklı kapasite türleri ve bakış açıları misyonumuzu güçlendirmektedir. L'Oréal, kişilere kişisel nitelikleri, becerileri ve katkıları için değer verir.

2018 yılı sonuna kadar L'Oréal, 1,177 engelli çalışan istihdam etmiştir. Bu yeterli olmamakla birlikte, daha fazla sayıda farklı yetenekleri olan insanları çekmeye çalışıyoruz. Engellerin  %71'inin görünmez olduğunu göz önünde bulundurarak, tüm dünyadaki ofislerimiz, iş yerlerimizin engelli insanları ağırlamakta ve onların ihtiyaçlarına göre uyum sağlamak için farkındalık programları uygulamaktadır. Bu tür çabaların, bizimle çalışmarını ve bizimle kalmalarını teşvik edeceğini umuyoruz.