DEĞERLERİMİZ

Değerlerimiz L'Oréal'in genetik kodunda saklıdır. Bugüne kadar dünyanın her yerindeki ekiplerimizin günlük faaliyetlerinde bu değerler anlam bulmaya devam etmektedir. Grubun 6 temel kurucu değeri vardır:

Tutku: Yüzyılı aşkın bir süredir L'Oréal kendini sadece güzelliğe ve ona olan tutkusuna adamıştır. Kozmetik ürünlerinin kadınlara ve erkeklere getirdiği tutkular: refah, kendine güven, başkalarına karşı açıklık. Çünkü güzellik ürünleri üretmek, başkalarını anlamaya, onları nasıl dinleyeceğini bilmeye, geleneklerini yakalamaya ve ihtiyaçlarını tahmin etmeye çalışmak anlamına gelir. Bu tutku olmadan L'Oréal macerası asla mümkün olamazdı.

İnovasyon: İnovasyon da kuruluş değerlerimizden biridir. Şirketimizin bir bilim adamı tarafından kurulduğu gerçeği hep aklımızdadır. Yenilik önemlidir çünkü güzellik sürekli yüksek performans seviyesi gerektiren sonsuz bir arayıştır. Bilginin sınırlarını zorlamak, gerçekten farklı ve şaşırtıcı olan ürünler yaratmanın yeni yollarını keşfetmek demektir. Her zaman bir adım önde olabilmek için inovasyon önemlidir.

Girişimcilik Ruhu: L'Oréal, cesur olmadan, inisiyatif kullanmadan yenilikçi olunamadığı için organizasyonlardan ziyade bireye öncelik vermiştir. Meydan okuma ve macera ile eşanlamlı olan girişimci ruh her zaman teşvik edilir ve somutlaştırılır. Bugün her şeyden önce, Grubun arkasındaki itici güç her bireyin ve yeteneklerinin önemine olan inançtır.

Açık Fikirlilik: Grubun kuruluşundan bu yana bize rehberlik eden bir başka değer açık fikirliliktir. Tüketicileri dinlemek ve kültürlerini anlamak, başkalarına açık olmak ve onların farklılıklarından fayda sağlamak, dünyanın dört bir yanında güzellik konusundaki sonsuz çeşitliliğe cevap vermek için mutlak önceliklerdir. Açık fikirlilik, işimizden ve görevimizden ayrı düşünülemez.

Mükemmellik Arayışı: Bu dört değer ayrılmaz bir şekilde beşinci değerimiz olan mükemmellik arayışı ile ilgilidir. Her ülkede işimizin her alanında zihnimizde sürekli bulundurduğumuz mükemmelin peşinde olmaya adanmışlık. Hepimiz kendimizi aşarak, tüketicilerimize en iyi hizmeti verebilmek için bu arzuyu paylaşıyoruz.

Sorumluluk: Grup, girişimci ruhunu gösterme veya yenileme aşamasında her zaman bir sorumluluk algısı yaratmıştır. L'Oréal'in ilk icadı olan "güvenli saç boyası", etkili, güvenli ve zararsız ürünler için bu temel endişenin bir ifadesiydi. Güzellikte bir dünya lideri olarak, dünyanın güzelliğini korumakla ve çalışanlarımızın ve bulunduğumuz toplulukların esenliğine katkıda bulunmakla görevliyiz.

 

                            

 

ETİK İLKELERİMİZ

Etik ilkelerimiz kültürümüzü şekillendirir, ünümüzün temelini oluşturur ve tüm L'Oréal çalışanları tarafından bilinmelidir.

Dürüstlük, çünkü bütünlük içinde hareket etmek, güven yaratmak ve iyi ilişkiler kurmak ve bunları sürdürmek için hayati önem taşır.

Saygı duyuyoruz, çünkü yaptıklarımız birçok insanın hayatını etkiliyor.

Cesaret, çünkü ele alınması gereken etik sorular nadiren kolaydır. 

Şeffaflık, her zaman doğru, samimi olmalı ve eylemlerimizi ve kararlarımızı gerekçelere dayandırmalıdır.