L'Oréal, öne çıkan kamusal konulara şeffaf bir şekilde cevap verilmesi gerektiğine inanıyor.

Güzellik ve kişisel bakım ürünleri sunma misyonu dahilinde, L’Oréal müşterilerine, ortaklarına, çalışanlarına ve paydaşlarına karşı şirket ve politikaları hakkındaki ortak soruları cevaplamayı bir sorumluluk sayar. L’Oréal Cevaplıyor’un görevi L'Oreal hakkındaki sorular ve endişeler karşısında derinlemesine, ancak erişilebilir bir bilgi sunmaktır.

© Ethan Finkelstein / © Bertrand Stark for L'Oréal Research & Innovation

ÜRÜN VE İÇERİK GÜVENLİĞİ 

L’Oréal’de bizler, ürünlerimizin güvenliğini tüm ayrıntıları ile değerlendiririz ve bu nedenle tüketicilerimizin bizlere güvendiğini biliriz. Ürünlerimizin ve malzemelerimizin piyasaya sürülmeden önce titiz bir güvenlik değerlendirmesinden geçtiğine dair olan bu güveni asla kaybetmeyeceğiz.

Grup, aynı zamanda, ürünlerimizin güvenliğini ve performansını sürekli olarak arttıran yeni bileşenler veya yenilikler belirlememizi sağlayan belirgin bir öngörü strateji platformu geliştirdiği için, güvenlik konusundaki taahhüdümüz dur durak bilmez. Buna ek olarak, tüketicilerimizi ve paydaşlarımızı dinleme şeklimiz, endişelerini anlamamıza ve bazı maddeleri azaltmaya veya kaldırmaya karar verirken fikirlerini de göz önünde bulundurmamıza yardımcı olur.

Tüm bu çalışmaların ötesinde, tüketicilerimizden bazılarının ürünleri kullanırken güvende olduklarını bilmek için daha fazla bilgiye ulaşmak istediklerinin farkındayız. Bu nedenle, grubun ürünlerinin insan ve çevre güvenliğini nasıl değerlendirdiğini açıklayan bu siteyi geliştirmeye karar verdik ve ayrıca ürünlerimiz ve içeriklerimizin güvenliği konusunda ortaya çıkmış belirli soruların yanıtlarını verdik.

 

 

HAYVAN TESTLERİ OLMADAN GÜVENLİK DEĞERLENDİRMELERİMİZ

L'Oréal 30 yılı aşkın bir süredir alternatif yöntemler geliştiriyor. Tüketicilerin sağlığı ve güvenliği kadar hayvan refahına destek olmak da L’Oréal için daima mutlak öncelik taşır. 

L'Oréal, Araştırma (Research) tarafından desteklenen ürünleri için çok titiz bir güvenlik değerlendirme prosedürü geliştirmiştir. Hayvan testi sorusu sivil toplum tarafından veya düzenleyici bir çerçeve içinde ortaya atılmadan önce, L'Oréal, güvenliği değerlendirmek için hayvanları içermeyen yeni yöntemler benimsemiştir. Gerçek bir öncü olan L'Oréal, laboratuvarlarda insan cilt modellerini yeniden yapılandırarak 1979 yılından beri hayvanlara alternatif olarak in vitro güvenlik testleri hazırlamaktadır. 1989'da L'Oréal, ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyi regülasyon gereksiniminden 14 yıl önce durdurdu. Bugün, L'Oréal hayvanlar üzerindeki bileşenlerini test etmiyor ve artık bu kural ile ilgili herhangi bir istisnai durumu tolere etmiyor.

Bazı sağlık otoriteleri, halen Çin'de olduğu gibi bazı kozmetik ürünler için hayvan testleri yapabiiyoL'Oréal, 10 yılı aşkın bir süredir Çin otoriteleri ve bilim adamlarının yanında alternatif test yöntemleri tanınması ve kozmetik düzenlemenin hayvan testinin tamamen ve kesin bir şekilde ortadan kaldırılmasına izin vermesi için birlikte çalışan en aktif şirket olmuştur. Bu sayede, 2014'ten beri şampuan, vücut yıkama veya belirli makyaj gibi Çin'de üretilen ve satılan belirli ürünler artık hayvanlar üzerinde test edilmiyor.