Aktif Kozmetik Bölümü'nde yer alan markalar, eczaneler ve medikal kaplıcalar da dahil olmak üzere, dünya çapındaki sağlık kuruluşlarında normal ciltlerden deforme olmuş ciltlere kadar farklı cilt bakım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Dermatologlar, çocuk doktorları ve kozmetik hekimleri tarafından geliştirilen ve desteklenen son derece tamamlayıcı markaları sayesinde bölüm, dermokozmetik alanında bir dünya lideridir.

     

 

Dr. Haller Vichy Laboratoires'ı 1931'de kurduğundan beri, marka hassas ciltler için güvenlik ve etkinlik garantisi veren bakım ürünleri öneriyor.

Auvergne Fransız volkanlarında doğan ve 15 minerali yapısında bulunduran Vichy termal Mineralize Su’yun, cildi UV, kirlilik ve stres gibi saldırganlıklara karşı güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

Vichy termal Mineralize Su, tüm Vichy formülasyonlarının temelini oluşturur. Cilt bakım ürünlerimizin tamamı, dermatologlar ve eczacılar gibi sağlık profesyonelleri ile ortaklaşa geliştirilir ve hassas ciltler için etkili olan formüller ile doğadan ve dermatolojiden esinlenen alerji karşıtı, test edilmiş içerikleri birleştirir. Vichy Mineralize Su’yun formülasyona ve değerlendirmeye özgü yaklaşımı sayesinde Vichy, kadınlara, parlak bir cilt sağlığı yaratabilen ürünler öneriyor.

Minéral 89, yakın zamanda Vichy'nin kapsamlı ürün kataloğuna eklenen yeni bir yıldız ürünüdür ve stres, kirlilik ve yorgunluğa karşı cilt direncini artıran nemlendirici ve güçlendirici elementler içerir. Slow Age, yaşlanmaya karşı yeni yaklaşımıyla, yaşlanmaya yönelik işaretlerin görünümünü yavaşlatır ve biçimlenmeye başladıklarında düzeltmek için bir etki yaratır. Liftactiv, sürekli bir kırışıklık sıkı düzeltme için günlük kaldırma etkisi olan ilk bakım ürünüdür. Neovadiol, eczanelerdeki menopoz dönemi kozmetik lideri olarak cildin yoğunluğunu arttırır ve cildin hacmini yeniden şekillendirir. Idealia, cildin kalitesini düzelten bir cilt bakımı programıdır. Aqualia Thermal, hassas cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için Vichy termal suyundan yararlanırken; Dercos, 15 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sunduğu saç bakımı önerisi ile saç dökülmesine karşı pazarın öncüsü olmaya devam eder.

 

   

     

 

La Roche-Posay Laboratoire Dermatologique, dünya genelinde 25.000 dermatolog tarafından önerilen, hassas ciltler için daha iyi bir yaşam için La Roche Posay Termal Su ile zenginleştirilmiş cilt bakım ürünleri geliştirir.

La Roche-Posay'ın doğal kaynaklı antioksidan kaplıca suyu, 1897'den beri benzersiz bir selenyum zenginliği ile cildi yumuşatır. Klinik olarak kanıtlanmış sonuçları, bugün dünyanın önde gelen termal dermatoloji merkezi haline geldiğini gösterir. 40 yıldan fazla bir süredir, ihtiyaçlara cevap veren cilt bakımı ve makyaj ürünleri üretmek için tüm dünyadaki dermatologlarla birlikte çalışmaktadır.

La Roche-Posay, hassas ciltlere yönelik minimalist formüllerin geliştirilmesinde bir referans olarak görülür. Potansiyel olarak tahriş edici herhangi bir bileşen hariç tutulmak üzere, yararlı yoğun aktif bileşenlerin titiz bir seçimi gerçekleştirilir. Formüller ayrıca paraben içermez, parfümsüzdür ve %100 olarak alerji testi uygulanmıştır. Ürünler, atopik veya reaktif cilt alerjileri üzerine dermatolojik olarak test edilmiştir ve sonuçlar klinik testlerde ve denemelerde gösterilir.

La Fondation La Roche-Posay, 1995 yılından bu yana dört kıtadaki dermatoloji araştırmaları için 160'tan fazla hibe sağladı. Marka aynı zamanda dermatologlarla ortak olarak, cilt kanserinin önlenmesine yönelik çeşitli bilinçlendirme kampanyalarında da yer alıyor.

Ürün yelpazesinde en popüler olanlar arasında Lipikar (kuru cilt), Anthélios (ışık korunum), Effaclar (sivilce), Tolériane (hassas cilt) ve Cicaplast (cilt tamiri) yer alır.

 

    

 

SkinCeuticals'ın misyonu: yaşlanmanın görünür bulgularını önlemek, sağlıklı cildi korumak ve yaşlanmanın görünümünü düzeltmek için bilimsel açıdan ileri cilt bakımı sağlamak. Dünyanın önde gelen dermatologları ve plastik cerrahlar tarafından kullanılır.

SkinCeuticals cilt bakım rejimi felsefesi üç temel esasa dayanır:

  • UVA / UVB, kızılötesi (IR-A) ve ozon kirliliği gibi atmosferik saldırganların neden olduğu zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getirerek yüksek potansiyelli antioksidanlarla yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini önlemek.
  • Yüksek koruma güneş kremi ile sağlıklı cildi zararlı UVA / UVB ışınlarına karşı korumak.
  • Mevcut hasarın görünür işaretlerini hedeflenen çözümlerle düzeltmek.

 


2006 yılında Amerika’da yolculuğuna başlayan CeraVe, Türkiye’deki yolculuğuna bu yıl başladı. 2 yıl gibi kısa sürede Amerika’daki dermatologların 1 numaralı tavsiyesi oldu. Amazon US websitesinin 1 numaralı nemlendiricisi olarak başarısını tescilledi. 2017 yılında L’Oreal ailesine katıldı ve L’Oreal ilk mass medikal markası oldu. Bugün 30’dan fazla ülkede milyonlarca tüketiciyle buluşuyor. 

CeraVe, cilt için gerekli, 3 temel seramid (seramid 1, seramid 3 ve seramid 6-II)  ile MVE adıyla eczacılık biliminde çok iyi bilinen kontrollü salınım teknolojisini bir kozmetik ürününde buluşturan ilk marka!

Seramidler cildimizin doğal yapı taşları ve gün içerisinde maruz kaldığımız aşırı sıcak hava, hava kirliliği, sigara dumanı vs. gibi birçok kötü etki nedeniyle cildimizdeki değerleri azalıyor. Böylece cilt bariyerinin etkinliği azalıyor ve cilt kötü etkenlere karşı daha savunmasız bir hale geliyor. Tüm bu etkiler ciltte kuruluk, tahriş ve iritasyon olarak gözlemlenebiliyor.

CeraVe ürünleri kaybolan seramidleri yerine koyarken cilt bariyerinin onarılmasına ve güçlenmesine destek oluyor.