L’Oréal’in ‘Güzelliği Herkesle Paylaşmak’ Sürdürülebilirlik Programına AAA Skoru

İklim ve ekonomi alanlarında karar alma yetkisi olan üst düzey insanların katıldığı CDP seramonisinde, L’Oréal’in ‘’Güzelliği Herkesle Paylaşmak’’ sürdürülebilirlik programı taahütlerine AAA skoruna layık görüldü.

L'Oréal karbon emisyonlarını azaltma, su yönetimini geliştirme, tedarik zincirindeki ormansızlaşmayla mücadele etme ve sürdürülebilir yeni ekonomiye öncülük etme konusundaki etkileyici hareketlerinin tanınması ile , Brüksel’de CDP’nin iklim, su ve orman programlarında dünya çapında A skoru alan iki markadan biri oldu.

L'Oréal'in AAA puanı, Grubun sürdürülebilirlik konusundaki ilk kararlılığını ve 2013 yılında ‘’Güzelliği Herkesle Paylaşmak’’ programının başlatılmasından bu yana kaydedilen ilerlemeyi vurguluyor. L'Oréal'in tüm değer zincirinde yer alan ‘’Güzelliği Herkesle Paylaşmak’’, Grubun 2020 yılına kadar sürdürülebilir kalkınma konusundaki taahhütlerini ortaya koymakta ve ürünlerin üretim sürecini ve içeriklerinin tedariği de dahil olmak üzere ürünlerin konseptinden dağıtımına kadar olan tüm etkilerini ele almaktadır.

L’Oréal Grup Başkanı Jean-Paul Agon ‘’İki yıl üst üste, AAA skorunu alan sadece iki şirketten biri olmaktan gurur duyuyoruz. Çevresel, sosyal ve toplumsal eylemlerimiz her nereyi yönetiyor olursak olalım iyi olmalı. İnanıyorum ki şirketler, dönüşümün bir gücüdür ve bu nedenle, şehirler ve devletlerin yanı sıra iklim değişikliği ile savaşmayı taahhüt etmelidirler. Şirketlerin ve hükümetlerin iklim değişikliğine karşı sorumluluğu ve harekete geçmek için ilgisi vardır ve bu nedenle bu ivmeyi sürdürebilmek için elinden gelen her şeyi yapmalıyız’’ diyerek konunun grup için önemine dikkat çekti.